Informaatika õpetamise konverents 2023

Informaatika õpetamise konverents toimub 12.-14. jaanuaril 2023 Tartus, Tartu Ülikooli Delta majas. Üritus on suunatud õpetajatele, huviringijuhtidele, kõrgkoolide õppejõududele ehk kõigile inimestele, kes õpetavad informaatikat ja tunnevad selle vastu huvi.
Registreerimine konverentsile on lõppenud.

Konverentsil osaleja saab hea ülevaate sellest, mis toimub praegu informaatika õpetamise vallas. Üks peaesinejatest, Tallinna Ülikooli matemaatika ja informaatika didaktika professor Mart Laanpere tutvustab hiljutise informaatika õpetamise uuringu tulemusi. Kirjeldatakse ka õppimist programmeerimiskoolis Kood/Jõhvi läbi õppija vaate, ning Tartu Ülikooli teadlane Kaur Alasoo räägib lähemalt sellest kuidas geeniteaduse avastustest ravimid saavad ning miks see nii kaua aega võtab.

Paralleelsessioonides tutvustatakse osalejatele uusi kursusi, ülesandekogusid ja õpikuid ning jagatakse soovitusi nende kasutamiseks. Osalejad saavad tutvuda Delta keskusega, külastada Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi uurimisrühmi ja laboreid, külastada SEB innovatsioonikeskust kui ka Tartu Teadusparki ettevõtlusmajas ning vaadata ringi arvutimuuseumis. Konverentsile eelneval päeval toimuvad töötoad robootika, programmeerimise, turvalisuse ja haridustehnoloogia teemal.

Konverentsil osalejatele toimub ka pidulik vastuvõtt, mida seekord korraldatakse Tartu Laulupeomuuseumis.

Konverentsi osavõtumaks on 75 eurot, mis sisaldab muuhulgas kahte lõunasööki, tee- ja kohvipause ning vastuvõttu.
Informaatika õpetamise konverentsi peakorraldaja Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi programmeerimiskeelte ja -süsteemide õppetooli informaatika didaktika töörühm.

Olete teretulnud!